wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Nieoczywiste korzyści z używania maski antysmogowej. Wiedziałeś o nich?
Kontakt
  • Smogmask Polska
    NIP: 739-372-94-33
  • E-mail:sklep@smogmaski.com.pl
  • Telefon503-668-354
    530-936-003
  • Godziny działania sklepupn--pt 9.00 - 17:00

Nieoczywiste korzyści z używania maski antysmogowej. Wiedziałeś o nich?

Data dodania: 10-10-2019

Maska antysmogowa to najprostsze i jednocześnie bardzo skuteczne narzędzie chroniące ludzki układ oddechowy przed szkodliwymi związkami zawartymi w powietrzu. Smog jest problemem, od którego nie jesteśmy w stanie uciec. Fatalna jakość powietrza dotyka nas wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania. Okazuje się jednak, że korzystanie z maski antysmogowej przynosi także inne, mniej oczywiste korzyści. Wymieniamy je i opisujemy w naszym poradniku.

alt

Idealna opcja dla alergików

Dobra maska antysmogowa powinna zawierać filtr HEPA, który jest wręcz wybawieniem dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie wziewne. Przykładem może być tutaj alergia na roztocze kurzu domowego – szacuje się, że ma ją nawet 6 milionów Polaków. Oczywiście nie namawiamy do tego, aby nosić maskę antysmogową w domu czy w biurze, jednak alergik może ją zakładać np. na czas sprzątania.

Ponadto nie zapominajmy, że toksyny zawarte w smogu są czynnikiem zaostrzającym objawy alergii. Nieprzypadkowo alergicy po powrocie ze spaceru do domu często obserwują u siebie napady kaszlu czy łzawienie i pieczenie oczu.

Skuteczna ochrona dla astmatyków

Astma jest ciężką chorobą układu oddechowego, na którą niestety wciąż nie wynaleziono lekarstwa. Leczenie przebiega więc objawowo i skupia się na eliminowaniu czynników, które mogą wywołać napad astmy. Funkcję prewencyjną śmiało może pełnić właśnie maska antysmogowa.

Zakładanie jej przed wyjściem z domu to bardzo dobry sposób na to, aby zminimalizować ryzyko zaostrzenia objawów astmy poprzez kontakt z silnie zanieczyszczonym powietrzem. Wielu astmatyków obserwuje u siebie efekt duszności po zimowym spacerze, co jest spowodowane właśnie nadwrażliwością na toksyny zawarte w smogu. Maska jest więc dla astmatyka naturalną inwestycją we własne bezpieczeństwo i komfort życia.

Lepsza efektywność treningu

To istotna kwestia dla osób, które uprawiają sport na świeżym (?) powietrzu. Mnóstwo aktywnych ludzi ma poważny dylemat, czy w sezonie jesienno-zimowym nie zrobić sobie przerwy od biegania, jazdy na rowerze, spacerów, nordic walking itd. Maska antysmogowa rozwiązuje ten problem.

Nieprzypadkowo większość z nas choć raz widziała na ulicy biegacza z założoną maską antysmogową. Nie jest to żadna moda czy próba zwrócenia na siebie uwagi, ale zapewnienie sobie realnej ochrony przed truciznami zawartymi w smogu. Pamiętajmy, że przyspieszony oddech podczas wysiłku fizycznego powoduje intensywniejsze wprowadzanie toksyn do organizmu, przed czym chroni właśnie maska antysmogowa.

Oszczędność na lekarstwach

Zaskoczenie? A jednak. Smog to problem globalny, z czego muszą sobie zdawać sprawę nie tylko alergicy i astmatycy. W rzeczywistości wszyscy cierpimy z powodu ekspozycji na toksyczne powietrze. Warto wiedzieć, że związki tworzące smog mają fatalny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Między innymi destabilizują pracę układu odpornościowego.

Efekt? Nawet okaz zdrowia może w sezonie smogowym często łapać infekcje. Używanie maski antysmogowej nie gwarantuje oczywiście pełnej ochrony przed wirusami, ale znacząco ogranicza ryzyko kontaktu z patogenami chorobotwórczymi.

 

 


Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości