Strona główna » O maskach Vogmask
Kontakt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

O maskach Vogmask

O firmie Vogmask
 

Vogmask poświęca się aktywnościom na rzecz ratowania środowiska i uświadamiania o ryzyku, jakie niesie za sobą wdychanie zanieczyszczonego powietrza. W ubiegłym roku Vogmask brało udział w kampanii World Wildlife Fund o nazwie Clear the Haze (tłum. Usuń Mgłę) dostarczając wyprodukowane specjalnie na to wydarzenie maski z hasłem kampanii. Pracują z wieloma instytucjami dbającymi o środowisko i wspierają kampanie edukacyjne, jak np. kampania NGO – Clean Air Asia, czy Help Delhi Breathe. Uświadamiają o zagrożeniach, jakie niesie za sobą wdychanie zanieczyszczonego powietrza i dostarczają proste rozwiązanie chroniące nasze zdrowie oraz aktywnie domagają się zmian w polityce chroniących środowisko. 

Czym jest produkt Vogmask?
 
Vogmask to maski antysmogowe zaprojektowane i używane do redukowania ekspozycji na zanieczyszczenia powietrza.
 
Jak to działa?

 
Część filtrująca zmniejsza ekspozycję na znajdujące się w powietrzu cząstki stałe.  Pomaga to chronić przed nieoleistymi cząstkami jak kurz, pył, wióry itp., czy też cząstkami biologicznymi jak pleśń lub bakterie.

Przeznaczenie
 
Vogmask chroni przed cząsteczkami PM 2.5 (do 0,3 mikrona).  Filtr węglowy zapewnia dezodoryzację. Ostatnie badania wskazują też, że takie filtry węglowe mogą również chronić przed ozonem. (Vogmask nie jest maską gazową, więc nie będzie filtrowała gazów jak np. NOx.)

Konserwacja
 
Dla odpowiedniej konserwacji należy lekko przepłukać zewnętrzną i wewnętrzną warstwę wodą z niewielką ilością detergentu, przepłukać ponownie i powiesić do wyschnięcia.
 

Są zaprojektowane aby być najwygodniejszymi, najbardziej dopasowanymi maskami na świecie. Cechuje je trójwymiarowa konstrukcja maski z miejscem na usta. Maska przylega do twarzy bezlateksowym elastanem, rozciągliwymi pętlami usznymi i wykończeniem zapewniającym najbardziej wygodne dopasowanie do kształtu twarzy. Nakładka nosowa z giętkiego aluminium zapewnia bezpieczne uszczelnienie nad grzbietem nosa.
 

Opis działania:

Maski PPE są zaprojektowane i stosowane do zmniejszenia potencjalnego narażenia użytkownika na szkodliwe zanieczyszczenia powietrza.
 
- Półmaska filtrująca służy ​​do zmniejszenia ekspozycji na cząstki stałe zawarte w powietrzu
- Pomaga chronić przed nieoleistymi cząstkami takimi jak kurz, pyłki kwiatowe, wióry i inne cząstki zanieczyszczonego powietrza
- Maska może również przyczynić się do zmniejszenia ekspozycji na cząstki biologiczne takie jak pleśń, wirusy, czy bakterie
- Przeznaczona do ogólnego użytku publicznegoPewne ograniczenia w zastosowaniu produktu Vogmask:
 
- Prosimy starannie przestrzegać instrukcji noszenia; skuteczność filtrowania zależy od prawidłowego założenia maski
- Nie używać Vogmask do ochrony przed gazami chemicznymi, oparami, olejami, aerozolami, czy cząstkami na bazie oleju, lub cząstkami o bardzo wysokim stężeniu
- Nie używać w pomieszczeniach z niedostateczną ilością tlenu lub zagrożonych wybuchem.
- Jeżeli zarost przechodzi przez uszczelnienie maski, pewne cząsteczki mogą przedostawać się do wewnątrz maski
- Ten produkt nie gwarantuje ochrony przed chorobami ani zakażeniami
- Ten produkt nie filtruje gazów i cząstek mniejszych od 0,3 mikrometra znajdujących się w zanieczyszczonym powietrzu

 

Jaki rozmiar wybrać?

Rekomendacje rozmiarów według wagi:

 

S - 11-22 kg

M - 23-58 kg

L - 59-90 kg (większość dorosłych)
 

Prosimy o kontakt, jeśli zamówiona maska nie odpowiada Państwa potrzebom.alt


Specyfikacja techniczna i wyniki badań

Certyfikacja zgodnie z Artykułem 10, badania typu CE i Artykułem 11, kontroli jakości CE, wydanymi dla tych produktów przez BSI, sąd w Kitemark, znajdujący się przy Davy Avenue, Knowlhill Milton Keynes, MK5 8PP w Wielkiej Brytanii (Organ o numerze 0086). Vogmask posiada certyfikat koreańskiego Ministerstwa Ochrony Żywności i Leków GB2626-2006, KN95 dla Sprzętu Ochrony Osobistej oraz przyznano znak CE Sprzętu Ochrony Osobistej - półmasek filtrujących cząsteczki EN 149:2001 + A1:2009 na rynek Unii Europejskiej. Wydajność filtrów zgodna z oznaczeniem NIOSH N99 jak w certyfikacie 42 CFR, części 84.181.

Vogmask nie są klasyfikowane jako maski do ochrony przed chorobami - które są regulowane przez CDRH/FDA jako wyrób medyczny 2 klasy podlegający pod zgłoszenie (k)510, czyli maski chirurgiczne. Maski chirurgiczne nie są maskami PPE, chronią pacjenta i obszar chirurgiczny przed zanieczyszczeniami. Maski chirurgiczne zapobiegają rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń drogą kropelkową od osoby noszącej na pacjenta i salę operacyjną.

Vogmask posiada certyfikat europejskiej dyrektywy wspólnotowej 89/686 / EWG (dyrektywa dla Sprzetu Ochrony Osobistej) Znak CE EN149: 2001 + A1: 2009, Koreańskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Żywności i Leków Certyfikat KF94, GB2626-2006 Sprzętu Ochrony Osobistej certyfikowanego KN95 i jest zgodny z NIOSH N99 (poziom efektywności filtrowania), jak stwierdzono w 42 CFR Part 84.181

Vogmask specjalizuje się w ilościowych i jakościowych badaniach dopasowania do szerokiej gamy kształtów twarzy.

Specyfikacja materiałowa: Vogmask – Mikrofibra N99 CV

- Zewnętrzna warstwa maski – włóknina mikrofibrowa
- Nadruk na zewnętrznej warstwie uzyskany metodą termotransferową
- Środkowa warstwa tekstylna z nanowłókien PP
- Warstwa filtrująca z Aktywnego Węgla uzyskanego ze skorupy orzecha kokosowego związana z włóknami
- Zawór wydechowy z żywicy ABS z silikonowym korkiem
- Nakładka nosowa z powlekanego drutu aluminiowego
- Taśmy z bezlateksowego elastanu
- Warstwa wewnętrzna (wygodna warstwa wewnętrzna najbliżej warg) z mikrofibry 
- Taśma dla sportowców (opcjonalna) z bawełny (94%) i poliuretanu (6%) z zatrzaskami i zaciskami przyczepionymi do pętli usznych


alt


FAQ

Co powinienem/powinnam zrobić, jeśli pętle nauszne zaginają moje uszy do przodu?

Spróbuj rozciągnąć pętle do maksymalnej długości dwa czy trzy razy i załóż maskę ponownie dla lepszego komfortu noszenia. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami w celu wymiany na większy rozmiar.  

Co powinienem/powinnam zrobić, jeśli maska nie rozciąga się pod moją brodą?

Jak już umieścisz nakładkę na nos na grzbiecie nosa, dobrze dopasowana maska powinna sięgnąć poniżej podbródka. Jeśli nie sięga tam swobodnie, to maska jest za mała, by odpowiednio się ułożyć. Najpierw spróbuj odpowiednio dopasować nakładkę na nos. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się z nami, potrzebujesz większej maski.  

Co powinienem/powinnam zrobić, jeśli przez maskę parują mi okulary?

Stosuj się do instrukcji. Upewnij się, że górna część to ta z nakładką nosową do uformowania na grzbiecie nosa. Ostrożnie uformuj aluminiową nakładkę pomiędzy grzbietem nosa a policzkami. Wydychane powietrze powinno wydostawać się z maski przez zawór wydechowy, a nie przez otwory pomiędzy policzkami i grzbietem nosa.

Jaki jest okres trwałości Vogmaski?

Okres trwałości maski zależy od uwarunkowań środowiskowych w miejscu, gdzie maska jest noszona. Maskę można użytkować do upływu daty umieszczonej na opakowaniu. Okres trwałości to trzy (3) lata od daty produkcji.
Vogmask jest certyfikowaną maską wielokrotnego użytku. Gdy środkowe warstwy filtrujące zostaną zablokowane przez mikroskopijne cząsteczki spowoduje to utrudnienie oddychania. Wtedy należy wymienić maskę.
Jeśli którakolwiek część maski jest uszkodzona, lub maska straciła szczelność, należy ją wymienić.

Gdzie jest filtr i czy można go wymienić?

Materiał filtrujący cząsteczki i filtr węglowy są wszyte w środkowe warstwy maski i mają te same wymiary co zewnętrzna powłoka. Filtr nie jest wymienny. Gdy minie okres trwałości maski, należy wymienić całą.

Czym jest płytka z boku maski?

Płytka z boku maski to jednostronny zawór wydechowy ułatwiający wydychanie powietrza, pozbycie się dwutlenku węgla oraz zapobiegający wilgotnieniu maski podczas użytkowania.

Czy zawór wydechowy oczyszcza powietrze, które wydycham, gdy noszę maskę?

Nie, zawór wydechowy składa się z trzech części – podstawy zaworu, membrany silikonowej (korka) i pokrywy zaworu. Silikonowy korek otwiera się pod ciśnieniem wydychanego powietrza i wraca do pozycji zamkniętej, żeby uniemożliwić dostanie się pod maskę zanieczyszczonego powietrza przez otwór. Maski z zaworami nie chronią innych przed powietrzem wydychanym przez noszącego maskę. Jeśli potrzebujesz maski, która będzie chroniła i przed wdychaniem zanieczyszczeń i innych przed wydychanymi cząsteczkami, użyj maski bez zaworu.
 
Czy można wyjąć zawór do mycia?

Nie, zawór jest permanentnie wgrzany w maskę. Można go moczyć, oczyści to go z kurzu I małych cząsteczek. Jeśli zawór odpadnie, nie używaj maski. Skontaktuj się z nami w celu wymiany.  

Jakie są instrukcje użytkowania i konserwacji maski?

Dla odpowiedniej konserwacji należy lekko przepłukać zewnętrzną i wewnętrzną warstwę wodą z niewielką ilością detergentu, przepłukać ponownie i powiesić do wyschnięcia. Przechowuj w czystym i suchym miejscu. Nie przechowuj w plastikowej torebce jeśli maska nie jest zupełnie sucha.

Czy to normalne, że odczuwam opór powietrza przy oddychaniu przez maskę?

Tak, użytkując jakiekolwiek maski filtrujące o wysokiej wydajności napotkasz niewielki opór. Dla większości ludzi, jeśli się na tym nie skupiają, to nie jest to problemem. Opór przepływu powietrza w naszym produkcie jest wyjątkowo niski jak na akceptowane normy określone przez NIOSH.
Procedura testowa: Standard Test Protocol (STP) Numer:     STP0145 Rev 03
Kryteria wytrzymałości oddechowej jak w 42 CFR część 84.180 z wyjściowym przepływem dla ciśnienia kolumny wody nie przekraczającej wysokości 35 mm. Badane artykuły przedstawione przez sponsora potwierdzają spełnienie kryteriów NIOSH na opór przepływu powietrza.
Wyniki: Wytrzymałość oddechowa

Testowany artykuł               Wynik
      1                                     8.8
      2                                     7.6
      3                                     8.0
 
 
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące maski, lub nie jesteś pewien jak działa dowolny jej element, prosimy o kontakt pod mailem sklep@smogmaski.com.pl

 
Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu