wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Smog a ciąża!
Kontakt
  • Smogmask Polska
    NIP: 739-372-94-33
  • E-mail:sklep@smogmaski.com.pl
  • Telefon503-668-354
    530-936-003
  • Gadu Gadu49993946
  • Godziny działania sklepupn--pt 9.00 - 17:00

Smog a ciąża!

Data dodania: 18-01-2019

Jesteś w ciąży? Chroń przed smogiem siebie i swoje nienarodzone dziecko!

 

Smog to problem globalny, który dotyka każdego z nas. Nie ma tutaj znaczenia kolor skóry, wyznanie, poglądy polityczne, a nawet aktualny stan zdrowia. Oddychamy tym samym, skrajnie zanieczyszczonym powietrzem. Jednak szczególną uwagę na kwestię chronienia się przed smogiem powinny zwrócić kobiety w ciąży. W końcu trucizny z powietrza niszczą zdrowie także ich nienarodzonych dzieci. W naszym poradniku znajdziesz zbiór podstawowych zasad, którymi powinnaś się kierować.
 

alt


Unikaj wychodzenia z domu w okresach wzmożonej aktywności smogu

 

Aby zyskać taką wiedzę, regularnie odwiedzaj stronę lokalnego centrum zarządzania kryzysowego. Jeszcze łatwiej będzie po prostu zainstalować na telefonie aplikację ostrzegającą przed złą jakością powietrza. Jeśli otrzymasz powiadomienie o alarmie smogowym, to powstrzymaj się przed wychodzeniem z domu. Nie masz innego wyboru? W takim razie koniecznie załóż maskę antysmogową.

 

Maska to podstawa

 

Kobiety w ciąży bezwzględnie powinny używać masek antysmogowych w sezonie grzewczym, gdy stężenie m.in. pyłów zawieszonych w powietrzu jest po prostu najwyższe. Maskę zakładaj przed każdym wyjściem z domu – nawet jeśli wybierasz się tylko po bułki do sklepu. Oczywiście maska masce nierówna. Wybierz taką, która posiada szczelny filtr wychwytujący najdrobniejsze zanieczyszczenia z powietrza, a także alergeny, bakterie i wirusy. Pamiętaj również o regularnym wymienianiu maski lub – jeśli w danym modelu jest taka możliwość – samego filtra.

 

Odpowiednia dieta

 

Zanim zaczniesz stosować jakąkolwiek dietę, koniecznie skonsultuj to z lekarzem ginekologiem. To on powinien ocenić, jakich składników odżywczych brakuje Twojemu organizmowi (taką diagnozę można postawić wyłącznie na podstawie badań krwi). Niemniej jednak kobiety w ciąży, które są narażone na wdychanie silnie zanieczyszczonego powietrza, powinny wzbogacić swoją codzienną dietę o produkty zasobne w witaminy z grupy B, witaminy E i D, a także nienasycone kwasy tłuszczowe omega. Wykazują one działanie antyoksydacyjne, a więc po prostu oczyszczają organizm z toksyn.

 

Chroń się przed smogiem w domu

 

Okres ciąży to bardzo dobry moment, aby nareszcie podjąć decyzję o zakupie elektronicznego oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie nie jest tanie, bo za porządny model trzeba zapłacić co najmniej 1000 złotych. Jest to jednak bardzo dobra inwestycja we własne zdrowie. Zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu z łatwością przenikają do naszych mieszkań, chociażby podczas wietrzenia. Wnosimy je też do środka na ubraniach. Oczyszczacz zadba o odpowiednią jakość tego, czym oddychasz przez co najmniej kilkanaście godzin na dobę, dlatego jeśli tylko możesz sobie pozwolić na wspomniany wydatek, nie zastanawiaj się długo.

 

Smog niestety ma fatalny wpływ na Twoje nienarodzone dziecko. Badania wykazały, że długotrwałe wdychanie zanieczyszczonego powietrza przez matkę zwiększa ryzyko, że jej pociecha będzie mieć ADHD, astmę oskrzelową, a także niższy iloraz inteligencji. Nie bagatelizuj tego zagrożenia!

 

 

 

 


Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości