wyszukiwanie zaawansowane
» TE rośliny doniczkowe oczyszczą powietrze w Twoim mieszkaniu !

Kontakt

  • Smogmask Polska
    NIP: 739-372-94-33
  • E-mail:sklep@smogmaski.com.pl
  • Telefon503-668-354
    530-936-003
  • Gadu Gadu49993946
  • Godziny działania sklepupn--pt 9.00 - 17:00

TE rośliny doniczkowe oczyszczą powietrze w Twoim mieszkaniu !

Data dodania: 20-11-2017 Smog to problem sezonowy, ale zła jakość powietrza w naszym kraju jest zjawiskiem całorocznym. Jednym z ciekawszych rozwiązań tego problemy jest zainwestowanie w rośliny doniczkowe, które świetnie sobie radzą z oczyszczaniem powietrza w pomieszczeniach. W tym artykule przedstawiamy najlepsze przykłady. 

TE rośliny doniczkowe oczyszczą powietrze w Twoim mieszkaniu
 
Smog to problem sezonowy, ale zła jakość powietrza w naszym kraju jest zjawiskiem całorocznym. Nie bez przyczyny stale rośnie liczba alergików i astmatyków, a statystycznie kilkanaście procent infekcji u małych dzieci kończy się zapaleniem płuc. To również wina zanieczyszczeń, które unoszą się w powietrzu. Nie łudź się, że zamykając szczelnie okna zapewniasz swojej rodzinie bezpieczeństwo. Powietrze w Twoim mieszkaniu także jest zanieczyszczone. Chciałoby się zacytować klasyka i zapytać: „Jak żyć?”. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest zainwestowanie w rośliny doniczkowe, które świetnie sobie radzą z oczyszczaniem powietrza w pomieszczeniach. Oto najlepsze przykłady.

alt
 
Fikusy
 
Bardzo skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń z powietrza, a do tego niezwykle ozdobne. Fikusów jest mnóstwo, a do najpopularniejszych w naszym kraju można zaliczyć chociażby fikus benjamiński czy fikus dębolistny. Rośliny te bywają kapryśne, dlatego warto stworzyć im idealne warunki uprawne. Fikusy uwielbiają jasne stanowiska, ale nie bezpośrednie padanie promieni słonecznych na liście. Muszą być regularnie podlewane i zraszane, a liście należy często czyścić z kurzu i nabłyszczać.
 
Draceny
 
Jedne z najczęściej spotykanych kwiatów doniczkowych w polskich mieszkaniach. Jeśli Ty nie masz jeszcze draceny, to szybko w nią zainwestuj, bo świetnie radzi sobie z zanieczyszczeniami i wyraźnie poprawia klimat w pomieszczeniu. Możesz zdecydować się na np. dracenę wonną czy obrzeżoną. Draceny lubią jasne stanowiska (ważne szczególnie zimą) oraz bardzo dobrze nawiezione podłoże. Nawożenie trzeba prowadzić od wiosny do jesieni. Co 2-3 lata należy wymieniać donicę na większą. Ważne jest dbanie o wysoką wilgotność powietrza w pomieszczeniu.
 
Skrzydłokwiat
 
To świetna propozycja, jeśli masz mieszkanie od północnej strony i nawet w ciągu dnia trudno w nim znaleźć słoneczny kąt. Skrzydłokwiat świetnie czuje się w cieniu, a ponieważ osiąga niewielką wysokość, to raczej bez problemu przeznaczysz dla niego jakieś stanowisko. Pamiętaj o zapewnieniu wysokiej wilgotności w pomieszczeniu i o regularnym użyźnianiu gleby. W zamian skrzydłokwiat świetnie poradzi sobie z zanieczyszczeniami w powietrzu.
 
Chamedora wytworna
 
Jest to palma, ale nie obawiaj się – zanim osiągnie metr wysokości (to maksimum w mieszkaniu), minie sporo czasu, bo jest to gatunek bardzo wolno rosnący. Jednak już mała roślinka bardzo skutecznie usuwa zanieczyszczenia z atmosfery i z tego powodu warto ją uprawiać np. w sypialni. Chamedora wytworna nie lubi bezpośredniego padania promieni słonecznych, dlatego możesz ją ustawić w cieniu lub w półcieniu. Roślina lubi wąskie donice i częste zraszanie oraz wycieranie liści. Nie toleruje natomiast niskiej wilgotności.
 
Oczywiście nie licz na to, że rośliny same załatwią sprawę i powietrze w Twoim mieszkaniu stanie się idealnie czyste, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (a może raczej liścia). Jednak w dobie tak dużego zagrożenia pyłem i innymi zanieczyszczeniami, naprawdę warto robić wszystko (w granicach rozsądku), aby choć trochę poprawić kondycję swojego układu oddechowego. Bo maskę smogową już masz, prawda?
 
 
 

 


Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości