Strona główna » Czy maski smogowej trzeba używać codziennie? Wyjaśniamy!
Kontakt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Czy maski smogowej trzeba używać codziennie? Wyjaśniamy!

Data dodania: 06-09-2023


Maski smogowe, nazywane również antysmogowymi, to coraz częstszy element stroju osób dbających o swoje zdrowie. Jesteśmy dobrze wyedukowani na temat zagrożenia ze strony zanieczyszczonego powietrza, w którym znajdują się pyły zawieszone i rakotwórcze toksyny. Wiele osób postanawia zainwestować we własną maskę, natomiast ma wątpliwości, jak i kiedy ją zakładać.
W tym artykule wyjaśniamy często podnoszoną kwestię, mianowicie czy maski smogowej trzeba używać codziennie. Zapraszamy do lektury.

alt

W sezonie grzewczym zaleca się codzienne noszenie maski


Polska zajmuje niechlubnie wysokie miejsca w różnych rankingach krajów o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Ten problem nasila się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to głównym źródłem smogu stają się domowe paleniska.
W naszym kraju wciąż czynnych jest około 3 milionów kotłów na paliwo stałe, w większości zasilanych węglem oraz – niestety – różnego rodzaju odpadami. To one zatruwają nasze powietrze, natomiast walka z tym procederem przypomina perypetie Don Kichota…
Jeśli więc masz jakiekolwiek wątpliwości, czy w sezonie grzewczym warto codziennie używać maski smogowej, to przeprowadź prosty test i po tygodniu przyjrzyj się filtrowi w Twojej masce – to wystarczy za wszelkie komentarze i opinie ekspertów.


Dla wygody analizuj wskaźniki jakości powietrza

Załóżmy, że z jakiegoś powodu nie chcesz codziennie zakładać maski antysmogowej – na przykład musisz wyglądać elegancko, maska jest dla Ciebie niewygodna, psuje Ci make-up itd. W takim razie wyrób w sobie nawyk codziennego sprawdzania jakości powietrza – dokładnie tak, jak dziś sprawdzasz prognozę pogody.
Pozwoli Ci to rzetelnie wybierać te dni, w których założenie maski przed wyjściem na powietrze jest nie tyle wskazane, co wręcz konieczne.


Maska przydaje się nie tylko jesienią i zimą

Wiele osób wychodzi z założenia, że maska antysmogowa stanowi element wyłącznie jesienno-zimowego stroju i wrzuca ją na dno szuflady zaraz po zakończeniu sezonu grzewczego. To niestety błędne myślenie.
W Polsce mamy w zasadzie całoroczny problem z niską jakością powietrza, który daje o sobie znać również latem. Pamiętajmy, że wiele osób podgrzewa ciepłą wodę użytkową domowymi kotłami, wykorzystując do tego nie tyle drogi węgiel, co po prostu różne śmieci. Swoje robi również ruch samochodowy, będący jednym z głównych trucicieli powietrza w Polsce.
Stąd rozsądnie jest stale monitorować jakość powietrza w Twojej miejscowości (jest do tego mnóstwo aplikacji mobilnych) i reagować na bieżąco, nie wahając się przed założeniem maski antysmogowej nawet w upalny dzień.
Wiesz już, dlaczego w konkretnych sytuacjach warto korzystać z maski antysmogowej codziennie. Jeśli jeszcze nie masz własnej maski, to jest to dobry moment, aby się w nią zaopatrzyć. Szeroki wybór masek smogowych znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.
 

Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu