Strona główna » Kto jest najbardziej narażony na smog?
Kontakt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kto jest najbardziej narażony na smog?

Data dodania: 28-09-2023Smog – to słowo jest w ostatnich latach odmienianie przez wszystkie przypadki i zrobiło prawdziwą „karierę” w mediach głównego nurtu. Wszystko przez drastycznie pogarszającą się jakość powietrza w naszym kraju, co jest spowodowane głównie aktywnością domowych kotłów węglowych, spalania śmieci oraz działalności elektrowni węglowych. Smog stanowi bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia nas wszystkich, natomiast są grupy szczególnie wrażliwe na kontakt z pyłami i toksynami tworzącymi to zjawisko. Sprawdź, czy ten problem dotyczy również Ciebie lub Twoich bliskich.

alt

Alergicy


Smog zawiera nie tylko rakotwórcze toksyny, ale także różnego rodzaju pyły i inne zanieczyszczenia, które mogą zaostrzać objawy alergii wziewnej. To dlatego osoby mające alergię np. na pyłki roślinne, często obserwują u siebie pogorszenie kondycji, nastroju, katar czy kaszel również w okresie zimowym, kiedy teoretycznie powinny odczuć dużą ulgę.


Astmatycy

Tutaj mamy do czynienia z analogiczną sytuacją, jak w przypadku alergików. Astma to poważna choroba układu oddechowego, której nie można wyleczyć. Można jedynie kontrolować jej objawy, a jednym z warunków dobrego samopoczucia astmatyka jest unikanie czynników zaostrzających, do których zaliczymy również pyły i toksyny zawarte w smogu.


Osoby z POChP

Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc to nieuleczalna choroba układu oddechowego, która prowadzi do nieodwracalnych zmian w drogach oddechowych. Najczęściej chorują palacze wyrobów tytoniowych, natomiast w ostatnich latach przybywa przypadków POChP u osób, które nigdy nie paliły, ale za to były narażone na ciągły kontakt z zanieczyszczonym powietrzem.
Osoby z POChP powinny szczególnie unikać smogu, ponieważ kontakt z zanieczyszczonym powietrzem może zaostrzać objawy choroby, w tym kaszel i duszność.


Kobiety w ciąży

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, powinna bacznie monitorować wskaźniki jakości powietrza w swojej miejscowości, unikając wychodzenia na dwór bez zabezpieczenia w dni smogowe. Toksyny zawarte w zanieczyszczonym powietrzu z łatwością przenikają do płodu, mogąc zagrażać nienarodzonemu dziecku.


Małe dzieci

Małe dzieci, mniej więcej do 5-6. roku życia, powinny być szczególnie chronione przed smogiem. Rozsądnie jest nie wychodzić z nimi na dwór w momencie, gdy panuje bardzo niska jakość powietrza, co można sprawdzić w dowolnej aplikacji mobilnej.
Starsze dzieci, w wieku wczesnoszkolnym, warto edukować na temat tego, czym jest smog, jak mu przeciwdziałać i jak się przed nim chronić.
Wszystkie osoby z powyższej listy, może pomijając małe dzieci, powinny poważnie pomyśleć o stosowaniu ochrony przed smogiem. Tutaj najskuteczniejszym spośród łatwo dostępnych narzędzi jest dobra maska antysmogowa, którą możesz kupić dla siebie lub kogoś bliskiego w naszym sklepie internetowym.
 

Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu