Strona główna » Noszenie maski antysmogowej jest dla Ciebie niekomfortowe? Wykorzystaj te wskazówki
Kontakt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Noszenie maski antysmogowej jest dla Ciebie niekomfortowe? Wykorzystaj te wskazówki

Data dodania: 31-10-2023Powiedzmy sobie szczerze: nikt nie nosi maski antysmogowej, bo chce. Robimy to, ponieważ musimy chronić się przed toksynami i pyłami tworzącymi zjawisko smogu. Coraz więcej osób ma świadomość zagrożenia dla zdrowia ze strony zanieczyszczonego powietrza i inwestuje we własną maskę. Nie jest natomiast tajemnicą, że w wielu przypadkach maska dość szybko ląduje w szafie, ponieważ jej noszenie okazuje się niekomfortowe.
Jeśli masz dokładnie taki sam problem, to przeczytaj nasz poradnik. Podpowiadamy w nim, jak zwiększyć komfort noszenia maski antysmogowej.

alt

Kup dobrze dopasowaną maskę


Od tego zawsze warto zacząć. Większość osób narzekających na niski komfort noszenia maski smogowej kupiło swoją trochę z przypadku, nie dopasowując jej ani do rozmiaru swojej twarzy, ani szeroko rozumianych preferencji w zakresie komfortu.
Maska masce nierówna. Są takie, które zasłaniają większą część twarzy, ale i te minimalistyczne, wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Jeśli Twoja obecna maska nie zdaje egzaminu i nie lubisz jej nosić, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego, w którym na pewno znajdziesz maskę dla siebie.


Wybierz maskę, która jest odpowiednia dla Ciebie

Poza kwestią rozmiaru i szycia maski, bardzo ważne jest również to, aby kupić maskę wpisującą się w oczekiwania i planowany sposób użytkowania. Zupełnie inną maskę wybierze osoba uprawiająca sport na powietrzu, inną ta, która chce się zabezpieczyć przed smogiem tylko podczas krótkiego przejścia z domu do samochodu, jeszcze inną osoba szukająca maski uniwersalnej, do ochrony i przed smogiem, i drobnoustrojami.


Rób sobie przerwy

Nawet najlepiej wykonana i dopasowana maska po czasie stanie się niewygodna, a przy tym zacznie utrudniać oddychanie i ogólnie obniżać komfort funkcjonowania. Wszystko przez parę wodną i zanieczyszczenia osadzające się po wewnętrznej stronie maski.
Dlatego nie należy przebywać w masce non-stop. Zakładamy ją tylko wtedy, gdy ma to uzasadnienie i zdejmujemy od razu po wejściu do pomieszczenia, w którym jakość powietrza jest już znacznie lepsza – na przykład za sprawą pracującego oczyszczacza.
Maski nigdy nie powinno się nosić dłużej niż 8 godzin dziennie. Optymalny czas to 1 godzina bez przerwy, po której należy zdjąć maskę, odkazić ją i pozwolić sobie na swobodne oddychanie.


Zakładaj maskę tylko wtedy, gdy jest to konieczne

Na koniec wskazówka, która wydaje się oczywista, a jednak wiele osób o tym zapomina. Maska antysmogowa powinna być używana w konkretnym celu. Nie ma sensu chodzić w niej po domu, biurze czy zakładać w dniu, kiedy jakość powietrza jest satysfakcjonująca.
Zachęcamy do zainstalowania sobie aplikacji do monitorowania jakości powietrza i podejmowania decyzji o założeniu maski (lub nie) w zależności od aktualnych warunków panujących na dworze.
 

Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu