Strona główna » Maska antysmogowa tylko do miasta? Nieprawda! W tych sytuacjach również warto się chronić
Kontakt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Maska antysmogowa tylko do miasta? Nieprawda! W tych sytuacjach również warto się chronić

Data dodania: 05-07-2023


Wiele osób sądzi, że maski antysmogowe przydają się wyłącznie w mieście, co oczywiście jest zbyt daleko idącym uproszczeniem. Nie ma żadnej niewidzialnej granicy, poza którą nie wychyla się smog – zanieczyszczenie powietrza jest równie dużym problemem w największych aglomeracjach, jak i na tzw. prowincji. Co więcej, w Polsce czołowe pozycje niechlubnego rankingu najbardziej zanieczyszczonych miejscowości zajmują te mniejsze ośrodki. W naszym artykule przybliżamy kilka sytuacji, w których warto zakładać maskę antysmogową nie tylko w mieście.

altPraca w warunkach wysokiego zapylenia

Maski antysmogowe to coraz częstszy element wyposażenia osób wykonujących profesje, w których istnieje wysokie ryzyko wdychania pyłów i gazów. Wiele firm zaczyna wręcz traktować takie maski na równi z ubraniami BHP i indywidualnymi środkami ochrony osobistej.


Spacery zimą na wsi

Mieszkańcy wsi, zwłaszcza młodzi, chcą korzystać z bliskości przyrody i chętnie spacerują w okolicy swoich domów. Problem w tym, że polska wieś jest wręcz spowita smogiem, co jest oczywiście spowodowane masowym ogrzewaniem domów przestarzałymi kotłami węglowymi. Jeśli w trakcie spaceru regularnie dostajesz chrypki i czujesz duszący zapach spalanego węgla (a nawet śmieci), to maska antysmogowa powinna być Twoją priorytetową inwestycją.


Jazda środkami komunikacji zbiorowej

Jeśli codziennie dojeżdżasz do pracy środkami komunikacji publicznej, na przykład autobusem czy pociągiem, to zaopatrz się w maskę antysmogową. Taka maska znacząco poprawi Twój komfort (brak nieprzyjemnych zapachów), a przy tym zwiększy ochronę przed patogenami chorobotwórczymi, od których dosłownie roi się w zbiorowiskach ludzkich.


Uprawianie sportu na „świeżym” powietrzu

Maski antysmogowe cieszą się ogromną popularnością wśród osób amatorsko uprawiających sport – zwłaszcza biegaczy i rowerzystów. Jeśli kontynuujesz aktywność fizyczną na dworze również w okresie smogowym, to koniecznie przekonaj się do zakupu odpowiedniej maski, której noszenie nie będzie mieć negatywnego wpływu na efektywność treningu, natomiast znacząco zwiększy ochronę przed pyłami i toksynami.


Przebywanie na powietrzu w sezonie alergicznym

Maski antysmogowe chronią nie tylko przed smogiem, ale również znacząco ograniczają ekspozycję na alergeny – w tym pyłki roślinne. Jeśli masz alergię wziewną, to dzięki masce antysmogowej nie musisz rezygnować ze spacerów na łonie natury, w tym po lesie czy parku.


Ciąża i karmienie piersią

Kobiety w ciąży i mamy karmiące naturalnie powinny mieć szczególne baczenie na kwestię jakości powietrza, którym oddychają. Niezależnie od tego, czy przebywasz w mieście czy na wsi, to w dni smogowe zawsze zakładaj maskę, która zabezpieczy Twój organizm przed większością toksyn zawartych w zanieczyszczonym powietrzu – tym samym zwiększając bezpieczeństwo Twojego dziecka.
Szeroki wybór masek antysmogowych znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego – zapraszamy na zakupy.
 

Przejdź do strony głównej

Zobacz nasze nowości

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu